Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše tělo je skládkou toxického odpadu

20. 1. 2009

Proč se nám to děje? Nic složitého v tom nehledejme. Stačí si pár dní zapisovat, co sníme a vypijeme. Jenom těch konzervantů, umělých sladidel, syntetických tuků, zahušťovadel a dalších náhražek.

 

Kofein či kysličník uhličitý v obyčejné sodovce při častější konzumaci též nejsou zrovna přátelští k našemu organismu. Představte si situaci, kdy ve vaší domácnosti budou zůstávat po dobu dvaceti let všechny odpadky, které nejdou spálit v koupelně ve vaně či rozdrtit v kuchyňské drtičce a spláchnout do kanálu. Hrůza!

A vaše tělo je zahlcováno přesně takovým množstvím odpadu, kolik ho zbude z důvodů přílišné konzumace těžce stravitelných potravin v tempu, které je vražedné. A aby toho nebylo dost, tak mezery v ničení vlastního organismu vyplňujeme další, povětšinou destruktivní činností, nevhodnou dietou.

Ten kdo kdysi vymyslel všelék na vše – diety - opomněl zmínit, že co z rukou odborníka léčí z úst kamarádky či sousedky škodí. Ale co naplat, diety moderního
života nás obléhají, a dietologové doporučují a odborníci chválí a firmy co diety vyrábí šálí až nás kapsy pálí! A my o co víc hubneme
o to víc tloustneme, a tloustneme a blbneme! A zapomínáme! Zapomínáme na náš organismus.

A co na to náš organizmus? Žasne!
Tlusté střevo se postupně stává schránkou nakumulovaného toxického odpadu, který díky nepropustnému potahu na vnitřní stěně střeva z nestrávených či nestravitelných částí potravin
, nenápadně paralyzuje čistící systém organismu.

Tento nevyužitý případně nezpracovaný materiál
se zpětně vstřebává do krve, koluje v našem těle a ukládá se do buněk. Odborně se tomuto jevu říká intoxikace organismu neboli otrava!!! Ano, slovo je o toxickém odpadu!!! Panika? Není důvod, pokud začneme dbát víc o své zdraví.
Jak poznáme, že se něco děje?
Známky nedostatečné eliminace odpadních látek se projevují velmi podobně u většiny lidí. Je to například povlak na jazyku, zapáchající dech, častá únava, zácpa, průjem, nadýmání, abnormální tělesný zápach, tmavé kruhy pod očima, studené ruce a nohy, křehké, třepivé a lámavé vlasy, pocit tlaku, vyčerpanost, špatné trávení
, chronické bolesti hlavy až migrény, nervozita, deprese, astma, bolesti zad …………………….

Všechny tyto a další příznaky jsou neklamnou známkou toho, že se něco děje! S čím? Se střevem!!!
Střevo však není jediným orgánem, který skladuje toxický odpad. Toxický odpad najdeme v celém těle. Nemohou-li být toxiny eliminovány přes tlusté střevo, játra, ledviny, kůží nebo plíce, tělo je musí skladovat ve tkáních. Nejčastějšími místy pro skladování jsou tukové buňky, klouby, svaly, cévy, játra a ostatní orgány.

Co s tím?
Tlusté střevo - ona poměrně často pohrdaná a opomíjená část těla, je příčinou širokého rozpětí, degenerativních onemocnění naší moderní civilizace. Již delší dobu je tlusté střevo podrobováno výzkumu a studiu.

Ale až v posledních letech se tyto informace začínají objevovat i v naší republice. Možností jak ochránit svůj organismus je mnoho. Ale vždy to začíná i končí u nás. Jen my jsme ti, kdo to mohou zvrátit k lepšímu!

Očista tlustého střeva!
Toho co můžeme udělat pro své tlusté střevo není mnoho, ale jednou z nejbezpečnějších možností je kombinace úpravy stravy a ColonHydroTerapie.

Je to jemná infuze filtrované vody s teplotou a tlakem kontrolovanými speciálním přístrojem, zavedená do tlustého střeva sterilní rektální spekulí. Filtrovaná a upravená voda proudí dovnitř a postupnou cirkulací, vířením odplavuje usazeniny přes odvodní hadici ven z těla.

Několik ColonHydroTerapeutických sezení (ležení) může změnit to, co bylo celoživotně opomíjeno. ColonHydroTerapie (CHT) je čistá a uvolňující procedura.