Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mám chuť na sladké!

26. 1. 2009

Mám chuť na sladké!

59.jpgPokud je vaše chuť pouze na sladké máte víc možností. Rozhodně nespěchejte do cukrárny! První a nejlepší variantou, jak si osladit život je ovoce. Dopřejte si čerstvé ovoce v libovolném množství a ještě svému zdraví prospějete příjmem vlákniny a vitaminů. Dát si můžete i ovoce sušené, pozor však na doslazované a sířené druhy. Sušené ovoce je lepší kupovat v prodejnách se zdravou výživou, kde je k dostání ovoce zcela přirozeně usušené. Není vždy tak vzhledné, ale je zdravé.

Pokud jsou vaše chutě náročnější, můžete si vytvořit nějaký moučník podle zásad dělené stravy, tím se vám povede neohrozit své zdravé stravování a určitě si smlsnete. Ve větších městech už se dají koupit tyto moučníky hotové. Variantou je i musli  nebo proteinová tyčinka, vybírejte však takovou, která není v čokoládové nebo jogurtové polevě.

Pokud je vaše sladká chuť přímo čokoládová, máte výběr omezenější. Jako nejdietnější řešení zvolte dietní čokoládový krém s nízkým obsahem tuku (Vitalinea). Pak máte na výběr nový výrobek na trhu, čokoládové cucavé tablety Chocohit, které mají v jedné tabletě 7 kJ. Pokud je vaše chuť ještě čokoládovější, kupte si v prodejně zdravé výživy biočokoládu. Energeticky je na tom stejně jako čokoláda obyčejná, ale neobsahuje ztužené živočišné tuky a bílý rafinovaný cukr. A dobře chutná.